536-458-327 - Nasza Infolinia czynna jest do godziny 18.00

Polacy jak kupują, to głównie samochody używane. Potem trzeba wydawać pieniądze na naprawy, ale i tak wychodzi taniej. Za to na naprawach zarabiają takie firmy jak Auto-macha. Na częściach zamiennych zarabia prawie jedną czwartą cen
Polacy od wielu lat kupują głównie auta używane, sprowadzane z Zachodu. Nic dziwnego, skoro można je nabyć obecnie za przeciętnie 17,6 tys. zł, co równa się środkom, które przez 10 miesięcy bez problemu może odłożyć przeciętny Polak – wyliczył serwis AAA Auto. W ten sposób prawie każdego stać obecnie na 11-letnie auto z średnim przebiegiem 181 tys. kilometrów – takie parametry ma przeciętny kupowany używany samochód.
Oczywiście 11-letnie auto wymaga więcej napraw, niż „nówka” z salonu. I z tego cieszy się cała branża skupiona na naprawianiu. Warsztaty to miejsce bezpośredniego kontaktu z klientami, ale jest jeszcze całą otoczka. Ktoś musi cały system przecież zasilać w części. Na ich a dystrybucji świetnie zarabia AUTO-MACHA. To ta firma zasila większość polskich punktów naprawy w części zamienne.
Ile zarabiają warsztaty razem z AUTO-MACHA na sprzedawanych częściach? Średnio 24,3 proc. marży brutto na sprzedaży.
Zyski większe poza Polską- ZAGARNICA STOI OTWOREM
Najważniejszym rynkiem poza Polską jest Rumunia. AUTO-MACHA chwali się przy tym, że rentowność poza Polską jest większa niż w kraju.

preloader